Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słabe światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez greg505
    bixenony oraz LA byl w pakiecie
    dokładnie tak było.

    ale kolega pewux, "przytoczył" kawałek instrukcji obsługi, gdzie jest wyraźnie opisany "tryb mgły".
    szczerze nie wiedziałem o tym i na pewno to wypróbuje...właśnie przed chwilą ściągnąłem sobie instrukcje obsługi (w formie PDF-a). podziękował! :wink:

    Komentarz


    • #27
      ufo, zamiast pdf proponuję ściągnąć aplikację SKODA Service na smartphona. Jest w niej instrukcja i kilka innych rzeczy.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez ufo
        może tu się podepnę...
        mam trochę irytujący mnie "problem" a raczej pytanie. jak to jest, mam tak zwany Light Assistant + ksenony. "przetestowałem" je już na wiele sposobów, podczas deszczu zachowują/świecą inaczej, przy rożnych prędkościach też..
        A jak u Ciebie z trybem autostrada?
        Miasto do 50 km/h widzę, mijania powyżej tez ale jakoś powyżej 110 nie widzę wydłużania się strumienia światła.
        algi
        O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez algi
          A jak u Ciebie z trybem autostrada?
          powiem szczerze, te światła to jedna wielka chujnia!...pardom.
          w OII miałem zwykle ksenony i na autostradzie nigdy nie włączałem długich świateł, teraz jestem wręcz zmuszony. na długich jeżdżę też i poza miastem...coś zwalili w tych światłach. nie mam porównania z innymi autami ale lepiej sobie wyobrażałem te "bi-ksenony"
          jak dla mnie, plus tych świateł, lepiej na bokach i przód jest jaśniejszy...w zakrętach jest też OK.
          ...no a najładniejsze to są ledy. 8)

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez krzyzakp
            greg505, jakie 99%? Popatrz ile RSek mamy na forum, gdzie bi-kseon był w standardzie, a LA w opcji, ktora nie kazdy brał. Choc sie zastanawiałem, ale wychodzi ze troche "problemow" rodzi...

            Swoja droga - lampy do LA sa inne niz do aut bez LA? Jezeli nie, to pewnie jest opcja odpalenia LA gdzies - ktos cos wie?
            Lampy do Light Assist są identyczne. Aktywować się tego niestety nie da Potrzebna specjalna kamero - czujnik na przednie szybie i chyba inna wajcha z funkcja Auto.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez ufo
              powiem szczerze, te światła to jedna wielka chujnia!...pardom.
              w OII miałem zwykle ksenony i na autostradzie nigdy nie włączałem długich świateł, teraz jestem wręcz zmuszony. na długich jeżdżę też i poza miastem...coś zwalili w tych światłach
              A masz dobrze wyregulowana wysokość?
              Ja tez do kilku rzeczy w octavi moge sie przyczepić ale światła to ostatnie z nich.
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • #32
                Bandini, inna niz potrzebna do LightAssist? Zastanawiam sie ile tych roznych kamer porobili
                Co do wajchy - jaka jest roznica w niej? Wydawało mi sie ze tez sluzy tylko do wlaczenia dlugich..

                Moja O3 RS

                Komentarz


                • #33
                  Kamery są dwa rodzaje;
                  - jedna do obslugi jednoczesny Lane Assist, Light Assist oraz odczytu znaków drogowych
                  - druga do obsługi tylko Light Assist

                  Co do wajchy nie jestem pewien. Jakoś trzeba to szybko załączyć lub wyłączyć.

                  Komentarz


                  • #34
                    A masz dobrze wyregulowana wysokość?
                    żeby było śmieszniej, 4 godziny po odbiorze auta bylem z powrotem w salonie i zameldowałem, że w/g mnie, źle są ustawione światła...zapewnili mnie, że są w 100% dobrze ustawione i zostałem dodatkowo poinformowany/pouczony, że owe światła tak właśnie świecą :?

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Bandini
                      Co do wajchy nie jestem pewien. Jakoś trzeba to szybko załączyć lub wyłączyć.
                      Nic nie trzeba dodatkowo wlaczac, po prostu trzeba miec swiatla wlaczone w pozycji Auto, aby wlaczyc asystenta dlugich swiatel wystarczy pchnac manetke od swiatel, wylacza sie tak samo.

                      Moje xenony teraz na pewno swieca nizej, bo po obnizeniu auta nie ustawialem ich ponownie, mimo to nie narzekam na strumien swiatla. W miescie to nie przeszkadza, a w trasie uzywam automatycznych dlugich swiatel
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #36
                        Nie wiem czemu Wam słabo świecą światła. Ja miałem przed RSka Superba 2 z xenonami i mam wrażenie , że świecą podobnie. Tydz. temu kolega , który ma Superba 2 prowadził moją RSke i na pytanie czy światła są gorsze, odpowiedział, że świecą podobnie, nie widzi różnicy.
                        RS Stage 2 335/450

                        Komentarz


                        • #37
                          Ja też uważam, że świecą bardzo przyzwoicie. Nawet lepiej niż przyzwoicie. Jestem z nich naprawdę zadowolony. Nie jest to nowa A6, ale panowie to nie ta półka, więc proszę nie porównujcie rzeczy nie porownywalnych.
                          Może jest różnica w zastosowaniu różnych palników. Z tego co czytałem jednym seryjnie zakładają Osamy innym Philipsy. No i może jeszcze różnią się rodzajem, barwą itp.
                          Mondeo mam też na Xenonach i oświetla wyraźnie gorzej.

                          [ Dodano: Nie 08 Lis, 15 15:39 ]
                          Zamieszczone przez ufo
                          A masz dobrze wyregulowana wysokość?
                          żeby było śmieszniej, 4 godziny po odbiorze auta bylem z powrotem w salonie i zameldowałem, że w/g mnie, źle są ustawione światła...zapewnili mnie, że są w 100% dobrze ustawione i zostałem dodatkowo poinformowany/pouczony, że owe światła tak właśnie świecą :?
                          Proponuję byś się przejechał inna O3 w Xenonach lub Rs-em i porównał.
                          Są tylko dwie możliwości, albo masz coś zwalone, albo masz za duże wymagania.
                          Sam jestem ciekaw tych twoich świateł...

                          Komentarz


                          • #38
                            Bandini, czyli mam ta pierwsza, wiec obleci Light Assist na pewno (skoro Lane assist w serii + wlaczone rozpoznawanie znakow niedawno).

                            greg505, nawet jak nie zamawiałem LA ? Bo jak tak, to po co bylo placic za to ? obstawiam ze tak nie bedzie, ale przy jakiejs okazji potestuje, bo nie wiem czy dzis bede mial okazje to sprawdzic, jako ze za 2h czeka mnie powrot spod Wawy do Berlina..

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • #39
                              Tak. W takim przypadku można u Ciebie aktywować Light Assist i będziesz miał fulla
                              Ja niestety dałem ciała i nie zamówiłem Line Assist. Po tygodniu chciałem domówić, ale było już za późno :cry:

                              Jedyny plus tego to, że RS-a miałem już po dwóch miesiącach do odbioru

                              Komentarz


                              • #40
                                Bandini, czyli zostaje wykonac: Octavia III VCDS Adaptations - tried and tested - Page 2 - Diagnostics & VCDS - BRISKODA i mozna sie bawic lightAssist.
                                Jak widac co kraj, to RS - w UK LaneAssist byl w standardzie w O3RS

                                Moja O3 RS

                                Komentarz


                                • #41
                                  Tak, dokładnie. Kabelek w dłoń i do samochodu i po pięciu minutach powinieneś mieć ILA, no i minę bez cenną

                                  Nie wiedziałem, że takie dobrodziejstwa dają w UK za free. W sumie można ich zrozumieć, gdyż autostrada to trochę u nich jest! W Irlandii tak kolorowo już nie ma.
                                  Za to dziś w IRL RS 220 już nie zamowisz :cry:
                                  Masz do wyboru 4x4 TDI RS lub 230 TSI RS i Canton - a dostajesz free.
                                  RS-ów w dieslu jeździ tu 99,99%.
                                  Więcej nie miałem wyboru i zamówiłem nówke sztukę

                                  Powodzenia i daj znać jak już będziesz szczęśliwym posiadaczem ILA

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Trzeba podnieść reflektory na maxa w górę, wtedy dalej świecą, tylko nie jestem pewien czy nie oślepia to potencjalnych pieszych i jadących z naprzeciwka?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      oczywiście że oślepia, trzeba podnieść do góry zwykłym imbusem do granicy światło/cienia na przyrządzie na stacji SKP a nie na maxa i światełka mają właściwą odległość.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X